×
Çevre Gezileri

Yanartaş (Chimera):

Yanartaş, Çıralı mevkiinde her daim kayaların arasından alev fışkırtan acayip bir yerdir. Ayın dolunay evresinde yanınızda şarap ve sevdiklerinizle çıkmanız önerilir. Spor ayakkabısı ve el feneri gereklidir. Hafif meyilli yürüyüş parkuru yaklaşık 1 km’dir. Yeterli çoğunluk sağlanırsa Köyevi’nden tur yapılabildiği gibi Olimpos’tan her akşam Yanartaş’a yapılan turlar da mevcuttur.

#
#

Phaselis:

Olimpos Köyevi’ne 24 km uzaklıkta olan Phaselis, Rodoslular tarafından kurulmuş bir antik kente sahiptir. Likyalılar tarafından liman olarak kullanılmış, 3 ayrı muhteşem koyu olan çam ve sedir ormanlarının arasında tarih ve doğanın iç içe olduğu bir yerdir.

Ulupınar:

Olimposa 12 km uzaklıkta olan bu mevki her yerden gürül gürül akan serin kaynak sularıyla yazın sıcağında adeta bir vaha gibidir. Buradaki meşhur balık restoranlarından birisine giderseniz sizi çınar ağaçları gölgesi altında, suların üzerine kurulmuş minderli sedirlerde yemek yeme keyfi bekliyor. Bir öğlen sıcağını afiyetle geçirmek için bire bir…

#
#

Arykanda:

Finike mevkiindeki bu antik kenti ise en güzel kendi isminin anlamıyla tanımlayabiliriz: “yüksek kayalığın yanındaki yer”. Burada antik kalıntıları dinlendirici dağ manzarası eşliğinde gezebilirsiniz.

Lymra:

Arykanda’ya yakın bu antik kenti ise diğerlerinden ayıran en önemli özelliği kaya mezarlarıdır.

#
#

Rhadiopolis:

Köyevi’ne yaklaşık 23 km olan Kumluca sınırlarındaki bir köyün dağına kurulmuş, yine Rodoslular’dan kalma, çok güzel bir dağ mazarasına sahip olan bir antik kenttir. Mistik anlar yaşamak için birebir olan bu yeri görmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Adrasan(Çavuşköy):

Burası da Olimpos’a yakın bir diğer güzel koydur. Sahili Olimpos’a çok benzese de yıl içinde genel olarak daha sakindir. Yalnız tekne turu düşkünleri için her daim buradan başlayabilecekleri turları öneririz.

#
#

Göynük kanyonu:

Burası da Olympos’a 45 km uzaklıkta olan çok güzel bir kanyondur. Kanyoning ve benzeri doğa sporları yapmaya elverişlidir.

Kumluca ve Kemer pazarı:

Kumluca’da cuma, Kemer’de pazartesi günleri kurulan bu pazarlar en taze ve organik sebze ve meyveleriyle ünlüdür. Biz her hafta gidiyoruz siz de gelebilirsiniz.

#