×
İletişim & Ulaşım

Adres:Olimpos (Kilise Yakası) KUMLUCA – ANTALYA

Telefon:(+9)0 242 892 13 95

CepTel:(+9)0 505 713 87 65 (Özgün)
(+9)05057138705 (Gülüstan)

Fax:(+9)0 242 892 14 55

Email:koyevi@gmail.com

#

OLYMPOS KÖYEVİ'NE ULAŞIM

Antalya'dan ya da Antalya Havaalanı’ndan özel araçsız geliyorsanız:
Havaalanı’ndan geliyorsanız ve aracınızyok ise öncelikle Havaalanı’ndan belediye otobüsleriyle ya da Havaş’la 1 saatte otogara geliyorsunuz. Antalya Otogar'dan ise ‘İlçeler Terminali’nden Kumluca minibüslerine binip Olimpos’a gitmek istediğinizi söylüyorsunuz. Bir-bir buçuk saat süren bu yolculuktan sonra ise Olimpos kavşağında iniyorsunuz. Zaten sizi yönlendireceklerdir. Olympos kavşağından Olimpos merkeze dolmuşlar kalkar. Onlara binip bizi Köyevi'ne bırakın diyorsunuz ve Köyevi’ndesiniz.
Antalya'dan Özel araçla geliyorsanız: Eğer Antalya tarafından özel araçla geliyorsanız, Kemer yönüne doğru levhaları takip edin. Kemeri geçince yaklaşık 30 km sonra önce Ulupınar ardından ise Çıralı yol kavşağını geçer geçmez “Olimpos Antik Kenti” ve “Adrasan (Çavuşköy)” yazan kavşaktan sola dönün (aman çıralı kavşağından dönmeyin). Yaklaşık 9 km sonra kışın suların aktığı, yazınsa kuruduğu bir dere yatağından geçer geçmez Olympos 3 km yazan levhadan tekrar sola döneceksiniz. Bir kaç yüz metre sonra sağda “Karataş Market”i göreceksiniz. Marketi geçmeden, berisinden tekrar sağa döndüğünüzde 200 metre sonra solda Köyevi’ni bulabilirsiniz. Buyrun.
Fethiye, Kaş tarafından gelecekler: Fethiye'den, Kaş'tan ve Kalkan'dan Antalya'ya gün içinde belirli aralıklarla ''Batı Akdeniz Seyahat'' in dolmuşları kalkmaktadır. Fethiye'den yaklaşık 3-4 saat Kaş'tan yaklaşık 2 saat süren bu dolmuşlarla direk Olympos kavşağına gelebilirsiniz. Ayrıca Fethiye'den diğer büyük firmalar da Antalya’ya otobüs kaldırıyor ancak onlar Olympos kavşağından geçmiyor.
Otobüsle geliyorsanız eğer: İstanbul, Ankara ve İzmir'den Pamukkale, Metro ve Kamil Koç firmalarının Kumluca ya da Kemer yönüne (geldiğiniz yöne bağlı) giden otobüsleri Olimpos kavşağından geçiyorlar ve tam olarak kavşakta inebiliyorsunuz. Zaten sonrası Olimpos kavşağından Olimpos’a kalkan minibüsler ile… Ayrıntılı bilgi için arayabilirsiniz.
Otostopla geliyorsanız: Otostopu Antalya Migros önünden çekmenizi tavsiye ederiz. Ve zaten otostopçular plan yapmayacakları için bu yazıları okumayacaklarıdır :).