×
Doğa Sporları

Trekking(Likya Yolu):

Olimpos ve yamacındaki Musa dağı trekking’e elverişli antik Likya yolu üzerinde yer almaktadır. Eski Likya yerleşkesindeki antik kentleri birbirine bağlayan patikaların birleşmesiyle ortaya çıkmış oldukça uzun olan bir yürüyüş yoludur. Tamamı 500km civarında olan bu yolu etaplar halinde yürüyebilirsiniz. Olimpos’a yakın
etaplar ise şunlardır:

1-Musa dağı:16 km lik bir parkura
sahiptir Adrasana kadar yolu var. Musa Dağında da ayrıca çok güzel bir antik
kent mevcuttur.
2-Sazak koyu: 19 km, parkurun sonunda güzel küçük bir koya ulaşacaksınız.
3-Çıralı ve Ulupınar: 7 km
4-Tahtalı dağı (Beycik): 17 km, bölgedeki en yüksek tepeye sahip tahtalı dağının tepesinden şahane manzarayı seyretmek için teleferikle zirveye ulaşabilirsiniz.
5-Gelidonya Feneri: 16 km, tarihi bir deniz fenerinin olduğu koya ulaştığınızda Türkiye’nin en güzel manzaralarından birine şahit olacaksınız (en azından 2007’de öyle seçilmiş) Likya yolunda trekking yapmak için sonbahar ve bahar ayları daha uygundur.

#
#

Kaya tırmanışı:

Olimpos tepelerindeki her seviyeye uygun pek çok kaya rotasıyla kaya tırmanışçılarının gözdesi haline gelmiştir. Bu yüzden özellikle yılın her mevsiminde tüm dünyadan gelen tırmanışçılara ev sahipliği yapar. Kendi ekipmanlarınız varsa deilediğiniz gibi tırmanabilirsiniz ya da denemek istiyorsanız Olympos’taki aktivite merkezlerinden yararlanabilirsiniz.

Bisiklet:
Köyevi’nde beş adet dağ bisikleti bulunmakta olup uygun ücretlere kiralayabilirsiniz.